I FPMK, 2003

Program I Festiwalu Polskiej Muzyki Kameralnej

Koncert I   
29 października
 
Piotr Wróbel – Polonez
Mikołaj Gomółka – Psałterz
Cyprian Bazylik – Różne Piosenki z czasów renesansu i oświe-cenia
Anonim – Duma
Antoni Stolpe* – Modlitwa
Jerzy Derfel – Mała Msza Radosna
                                    Kyrie
                                   Gloria
                                   Credo
                                   Sanctus
                                   Agnus Dei
Wykonawcy:
BORNUS CONSORT
Anna Mikołajczyk – sopran
Marta Wróblewska – sopran
Robert Lawaty – alt
Robert Pożarski – alt
Marcin Szczyciński – tenor
Cezary Szyfman – tenor
Mirosław Borczyński – bas
Stanisław Szczyciński – bas
Jerzy Derfel – fortepian
CAMERATA VISTULA
Agnieszka Gołębiowska – flet
Przemysław Nalewajka – obój
Romuald Gołębiowski – klarnet
Leszek Wachnik – fagot
Andrzej Gębski – skrzypce
Piotr Markowski – skrzypce
Grzegorz Chmielewski – altówka
Eżbieta Piwkowska – wiolonczela
Andrzej Wróbel – wiolonczela
Radosław Nur – kontrabas
Koncert II 
5 listopada
Jubileusz 40-lecia pracy artystycznej K. A.  Kulki
Ignacy Feliks Dobrzyński – Sekstet smyczkowy Es- dur op. 39
                                                                  Allegro 
                                                                  Menuetto
                                                                  Elegia. Andante 
                                                                  Finale. Vivace
Karol Lipiński -Fantazja na temat ze śpiewogry „Krakowiacy i Górale”
Zbigniew Bagiński* – Piccolo quartetto
Fryderyk Chopin Trio fortepianowe g- moll op.8
                                                 Allegro
                                                 Allegretto
                                                 Adagio
                                                 Allegro vivace
Wykonawcy:
Konstanty Andrzej Kulka – skrzypce
Krzysztof Jabłoński – fortepian
CAMERATA VISTULA
Andrzej Gębski – skrzypce
Piotr Markowski – skrzypce
Grzegorz Chmielewski – altówka
Elżbieta Piwkowska – wiolonczela
Andrzej Wróbel – wiolonczela
Radosław Nur – kontrabas
Agnieszka Gołębiowska – flet
Romuald Gołębiowski – klarnet
Koncert III  
18 listopada
50 rocznica urodzin  P. Buczyńskiego
Ignacy Feliks Dobrzyński - Trio a- moll op.17
                                                                     Allegro moderato
                                                                     Scherzo. Vivace
                                                                      Adagio fantastico
                                                                     Finale, Allegretto
Paweł Buczyński - I Fiori passi
                                              Epizod na flet solo
                                               Utwór z dedykacją
                                             Pezzo per passero

Wykonawcy:
Jerzy Sterczyński – fortepian
Krzysztof Gosztyła – aktor
CAMERATA VISTULA
Robert Nalewajka – flet
Przemysław Nalewajka – obój
Romuald Gołębiowski – klarnet
Leszek Wachnik – fagot
Tomasz Bińkowski – waltornia
Andrzej Gębski – skrzypce
Piotr Markowski – skrzypce
Grzegorz Chmielewski – altówka
Eżbieta Piwkowska – wiolonczela
Andrzej Wróbel – wiolonczela
Radosław Nur – kontrabas
Koncert IV 
 2 grudnia
Karol Lipiński* – Polonez na skrzypce i trio smyczkowe
Antoni Stolpe – Wariacje na kwartet smyczkowy
Antoni Stolpe* – Scena dramatyczna
Samuel Kossowski* – Souvenir de Chopin
Piotr Wróbel* – Poemat „Las” na akordeon i kwintet smyczkowy
Józef Nowakowski*- Kwintet fortepianowy Es- dur op. 17
                                                         Allegro
                                                         Scherzo
                                                         Andante
                                                         Allegro
Wykonawcy:
 Jerzy Sterczyński – fortepianAnna Wróbel – wiolonczela
Jerzy Łukasiewicz – akordeon
CAMERATA VISTULA
Andrzej Gębski – skrzypce
Piotr Markowski – skrzypce
Grzegorz Chmielewski – altówka
Elżbieta Piwkowska – wiolonczela
Andrzej Wróbel – wiolonczela
Radosław Nur – kontrabas

Koncert V
20 grudnia

Antoni Stolpe - Sekstet
Allegro moderato
Andante
Jerzy Dobrzański - Koncert na puzon

Ignacy Feliks Dobrzyński - Kwintet smyczkowy a- moll op.40
Allegro espressivo e sentimentale
Andante cantabile ed espressivi
Menuetto. Allegro impetuoso
Finale. Agitato
Piotr Moss* – Humoreski

Wykonawcy:

Jerzy Maciejewski – fortepian
Leon Piwkowski – puzon
CAMERATA VISTULA
Andrzej Gębski – skrzypce
Piotr Markowski – skrzypce
Grzegorz Chmielewski – altówka
Elżbieta Piwkowska – wiolonczela
Andrzej Wróbel – wiolonczela
Radosław Nur – kontrabas
Robert Nalewajka – flet
Przemysław Nalewajka – obój
Romuald Gołębiowski – klarnet
Leszek Wachnik – fagot
Tomasz Bińkowski – waltornia

Koncert VI
28 grudnia
Kolędy - w opracowaniu Jerzego Dobrzańskiego i Piotra Wróbla

Stanisław Moryto - Adeste Fideles

Wykonawcy:

BORNUS CONSORT
Marcin Szczyciński – tenor
Cezary Szyfman – tenor
Mirosław Borczyński – bas
Stanisław Szczyciński – bas

CAMERATA VISTULA
Robert Nalewajka – flet
Andrzej Gębski – skrzypce
Piotr Markowski – skrzypce
Grzegorz Chmielewski – altówka
Elżbieta Piwkowska – wiolonczela
Andrzej Wróbel – wiolonczela
Radosław Nur – kontrabas